Sanal Alem Avcıları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sanal Alem Avcıları

Sanal-Kabus-Team STK

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Mac Os X’de güvenlik alarmı

YazarMesaj
ThewiLL
Site Kurucusu
Site Kurucusu
ThewiLL

Mac Os X’de güvenlik alarmı Empty
MesajKonu: Mac Os X’de güvenlik alarmı   Mac Os X’de güvenlik alarmı Icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 8:03 pm

Anti virüs yazılımı geliştiricisi olan Symantec’e göre, Apple’ın Macintosh OS X işletim sistemine yönelik saldırıların son zamanlarda bir hayli arttığını iddia ediyor. Pek çok kişinin OS X’i güvenilirliği nedeniyle tercih ediyordu

Fakat Symantec tarafından yapılan açıklamaya göre bu Mac OS X’in başı dertte. Symantec’ten gelen açıklamada bu sistemlerin aslında sanıldığının aksine çok güvenilir olmadığı ve son zamanlarda artan saldırıların bunun kanıtı olduğu belirtiliyor. Öte yandan şu ana kadar Apple’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Symantec’in açıklamaları arasında güvenlik artışının Mac’lerin satışlarıyla paralellik gösterdiğinin altı çiziliyor. Apple, Mac mini bilgisayarını piyasaya sürmüş ve Mac satışlarında ciddi bir artış yaşanmıştı. Kişisel bilgisayar piyasasında yüzde 90’lık payıyla Windows işletim sistemi önde bulunuyor. Öte yandan şüpheci kesimler Symantec’in böyle bir açıklama yapmasının nedeni olarak güvenlik yazılımlarını Mac piyasasında kabul ettirmek istemesini gösteriyor. Symantec ise iddiasının kanıtı olarak bir yıl içinde 37 adet tehlikeli güvenlik açığının bulunmasını gösteriyor.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Güvenlik Duvarı Sizi Ne kadar koruyoR Girin BakıN